Jak wybrać krzesła do salonu, jadalni lub kuchni?-Ranking top 10 krzeseł. - Sklep Velar Meble

Jak wybrać krzesła do salonu, jadalni lub kuchni?-Ranking top 10 krzeseł.

CAREN

Model CAREN to klasyczna minimalistyczna oraz modna wersja krzesła bez podłokietników. Jest to nowoczesne krzesło tapicerowane z gustownymi przetłoczeniami na oparciu oraz prostym siedziskiem. Wyprofilowane oparcie w połączeniu z drewnianymi nogami dostępnymi w kolorach dąb, czarny, orzech lub biały –  tworzy ciekawy design. Krzesło to z pewnością pasować będzie do nowoczesnej kuchni, pokoju dziennego czy salonu. Możliwość dobrania wielu kolorów również pozwala na zestawienie krzesła w połączeniu z różnymi stylami.

GODA

GODA to kolejny modny nowoczesny model krzesła tapicerowanego. Jest ono wykonane z jednolitego miękkiego materiału oraz posiada prostą, uniwersalną bryłę. Krzesło to oprócz tradycyjnego siedziska ma również designerskie oparcie. Posiada ono wycięcie w dolnej części oraz przechodzi w podłokietniki. Stalowe nogi krzesła malowane proszkowo dostępne są tak jak materiał w wielu kolorach. Krzesło to idealnie nadawać będzie się do klasycznych wnętrz, jak i nowoczesnych salonów jako stylowy dodatek.

LORD II

Krzesło LORD II to krzesło tapicerowane posiadające pikowania i aksamitną tkaninę w stylu chesterfield. Krzesło to nie posiada poręczy, jest za to niezwykle wygodne dzięki sporemu wyplenieniu. Szkielet krzesła wykonany jest z drewna, a stylowe białe nogi w połączeniu z szarą tkaniną tworzą gustowny wizerunek. Inne kolory i zestawienia umożliwiają doskonałe połączenia krzesła z wieloma wnętrzami. Krzesło posiada także ozdobne pinezki oraz kołatkę, które mogą występować w kolorze złotym lub srebrnym. Minimalistyczna bryła prostego oparcia i siedziska sprawiają, że krzesło idealnie nadaje się do salonów — nie tylko do stołu, ale też i jako estetyczny gadżet.

PONTE

PONTE to jeden z ciekawszych modeli w tym zestawieniu. Jest to krzesło tapicerowane aksamitną tkaniną, która jest niezwykle przyjemna w dotyku. Posiada ono wyprofilowane oparcie, które przechodzi do siedziska, ale nie staje się podłokietnikami. W odcinku lędźwiowym krzesło nie posiada też oparcia, a wolna przestrzeń wygląda gustownie i estetycznie. Kwadratowe siedzisko posiada jednolitą strukturę a oparcie przeszycia. Nowoczesna bryła połączona z drewnianymi nogami i aksamitnym materiałem doskonale sprawdza się nowoczesnych wnętrzach lub jako gustowny minimalistyczny dodatek do aranżacji np. bardziej klasycznych czy skandynawskich.

AINE

Krzesło, jakim jest AINE to eleganckie krzesło, które bazuje na prostocie. Jest to krzesło tapicerowane z niskoprofilowym wypełnieniem. Stosunkowo cienkie siedzisko oraz oparcie, które są połączone, dają bardzo elegancki wizerunek. Oparcie krzesła jest wyprofilowane, a wraz z siedziskiem na rantach posiada pozostawiony i obszyty margines materiału. Model ten z pewnością sprawdzi się w klasycznych wnętrzach czy aranżacjach stawiających na jakościowe dodatki. Krzesło dodatkowo wzbogacone jest o metalowe okucia drewnianych nóg, które również prezentują się bardzo efektownie.

CAMEL

Model CAMEL to jeden z designerskich modeli w naszym zestawieniu. Warto zwrócić na niego uwagę, jeśli zależy namna niebanalnej, oryginalnej i nowoczesnej formie. Jest to krzesło tapicerowane z płaskim siedziskiem. Oparcie w tym modelu posiada górne zaokrąglenia i przechodzi w podłokietniki. Te są zaś uniesione, a samo krzesło wykorzystuje zaokrąglenia o różnej intensywności do nadania mu wyjątkowości. Model posiada różne wersje kolorystyczne, a jedną najciekawszych jest wersja granatowa z czarnymi nogami obitymi złotym metalem u podstawy.

ORLANDO

ORLANDO jest solidnym modelem, który stworzony został na drewnianym szkielecie. Na szkielecie z drewna zostało umieszczone tapicerowane siedzisko wraz z oparciem. Są to proste bryły w postaci kwadratu i prostokąta ze sporym wypełnieniem w jednolitym pokrowcu. Na oparciu znajdują się skrzyżne pikowane przeszycia, które nadają indywidualnego stylu takiemu krzesłu. Idealnie sprawdzi się ten model w salonach jako krzesło do stołu lub otwartych na kuchnie pokojach, jeśli zależy nam na zachowaniu prostego charakteru, a jednocześnie elegancji.

MERCY

Kolejnym wyróżniającym się modelem jest krzesło MERCY. Jest to model niepozorny, ale w którym drzemie duży potencjał. Krzesło to jest tapicerowane aksamitną i jednolitą tkaniną. Proste siedzisko zwieńczone jest w wyprofilowanym oparciem z wolną przestrzenią w odcinku lędźwiowym. Samo oparcie nie jest wysokie i przechodzi w boczne poręczne biegnące niemal do początku krzesła. Model MERCY dostępny jest w różnych kolorach z różnymi nóżkami np. drewnianymi czy w kolorze złotym. Idealnie sprawdzi się jako gustowny i subtelny dodatek do wnętrz klasycznych, ale też i innych styli. Z pewnością ustawiony z boku jako dodatek będzie jednak przyciągał spojrzenia.

TULIP

Krzesło TULIP nie bez przyczyny nosi właśnie taką nazwę. Po zobaczeniu go pierwszy raz na myśl od razu przychodzi nam tulipan. Cała bryła jest wyprofilowana w kształcie tulipana, a dodatkowe przetłoczenia i przeszycia na materiale oparcia potęgują ten efekt. Krzesło posiada zamkniętą bryłę. Oparcie sięga do łopatek i przechodzi w regularne podłokietniki. Idealnie pasować będzie zarówno do wypoczynku, niezobowiązujących spotkań, ale też i jako gustowny dodatek do salonu. Możemy używać go również w sypialni czy dzięki wielu opcjom kolorystycznym dopasować go do aranżacji wnętrza.

HUAN

HUAN to krzesło, które jest również bardzo interesującym punktem naszego zestawienia. Ten model wykonany jest z geometrycznego siedzenia i oparcia oraz podłokietników. Płaszczyzny i piony połączone są regularnymi zaokrągleniami. Całość sprawia wizerunek pojemnego krzesła z wysokimi poręczami. Krzesło te nie będzie zajmowało sporo miejsca, a z pewnością będzie niezwykle konkurencyjne dla fotela, gdy będziemy chcieli wypocząć po ciężkim dniu.

s
Sklep Velar Meble

Sklep Velar Meble