Łóżka z pojemnikiem na pościel — Sprawdź 3 powody, dla których warto kupić takie łóżko! - Sklep Velar Meble

Łóżka z pojemnikiem na pościel — Sprawdź 3 powody, dla których warto kupić takie łóżko!

Łóżka z pojemnikiem na pościel to bardzo popularny rodzaj łóżek — wybierany szczególnie do małych pomieszczeń czy mieszkań gdzie nie możemy pozwolić sobie na przechowywanie pościeli osobno. Łóżka takie mają też inne plusy. Oprócz maksymalnego wykorzystania ich bryły są też bardzo komfortowym wyborem w wielu przypadkach. W tym tekście przedstawimy trzy największe zalety łóżek z pojemnikami na pościel i podpowiadamy, dlaczego warto je wybierać.  

Zyskaj przestrzeń dzięki łóżku z pojemnikiem

Pierwszym i zdecydowanie najważniejszym powodem, dla którego warto wybierać łóżka z pojemnikiem na pościel, jest dodatkowa przestrzeń, którą zyskujemy dzięki takiej konstrukcji. Łóżka rozkładane posiadają w swoim wnętrzu specjalne miejsce, gdzie możemy przechowywać kołdrę i poduszki. Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie takiego rodzaju łóżek, zaoszczędzić możemy bardzo dużo miejsca. Korzyść ta jest niezwykle pomocna i zauważalna szczególnie w małych pomieszczeniach gdzie każdy metr powierzchni jest na wagę złota. Uzyskaną tak przestrzeń możemy wykorzystać na inne meble czy akcesoria. Zaoszczędzenie przestrzeni w pomieszczeniu, gdy chowamy pościel do pojemnika to także względy estetyczne. Dzięki temu możemy zaaranżować pomieszczenie w konkretny sposób i nie musimy rozwiązywać problemu dodatkowego miejsca na przechowywanie pościeli. Uzyskana dodatkowa przestrzeń dzięki łóżkom rozkładanym, to także bardziej przestronne optycznie pomieszczenie. Przechowywanie pościeli na zewnątrz w pokoju czy sypialni, nawet pod najładniejszą narzutą optycznie będzie zmniejszało rozmiar pokoju. Zyskana w ten sposób przestrzeń to też efektywne wykorzystanie miejsca w pokoju. Łóżka nieskładane — bez pojemnika do przechowywania są podobnych rozmiarów i w podobnym stylu. Wybierając zatem model z pojemnikiem, możemy prosto, szybko i bez zbędnego zachodu lepiej wykorzystać przestrzeń w pokoju lub sypialni.  

Łóżka z pojemnikiem idealnie sprawdzą się w salonie

Drugim bardzo ważnym plusem łóżek z pojemnikiem jest możliwość umieszczenia ich w salonie, innym pomieszczeniu lub sypialni, gdy prowadzimy “otwarty dom”. Często też w różnych sytuacjach nocują u nas osoby znajome czy rodzina a w takim wypadku idealnym rozwiązaniem jest postawienie właśnie na funkcjonalność. Łóżka z pojemnikiem do przechowywania pościeli doskonale sprawdzać będą się w pomieszczeniach, o innym przeznaczeniu lub pomieszczeniach ogólnych. W nocy mogą służyć za miejsce do spania a w trakcie dnia jako sofa lub miejsce do siedzenia. Gdy umieścimy pościel w pojemniku, nie będziemy musieli samodzielnie szukać miejsca na kołdrę i poduszki ani ich “maskować”. Łóżka takie po przykryciu np. kocem lub narzutą będą bardzo eleganckie i praktyczne. Łóżka z pojemnikiem na pościel to też idealne rozwiązanie do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, który nie służy jedynie do spania, a jest pokojem codziennym. Częste odwiedziny kolegów i koleżanek wymagają, aby w pokoju było maksimum wolnej przestrzeni oraz aby pokój był estetyczny i funkcjonalny. Konstrukcje tego typu sprawdzać się będą zatem wszędzie tam, gdzie pomieszczenie jest pomieszczeniem całodziennym, a w nocy służy również do spania. Sam system rozkładania również nie jest skomplikowany i uciążliwy. Obecnie wystarczy podnieść stelaż przy pomocy rączki lub podnieść górną część łóżka jednoosobowego na bok. Dzięki temu konstrukcji tego typu możemy używać wygodnie na co dzień.  

Duży wybór i możliwość dopasowania do aktualnej aranżacji

Łóżka z pojemnikiem na pościel mimo swojej funkcjonalności nie muszą i nie są kompromisem pod innymi względami. Łóżka, którym głównym celem jest przechowywanie pościeli, mogą być również modne, atrakcyjne, ciekawe czy dobrane odpowiednio do naszej sypialni. Obecnie konstrukcje rozkładane dzięki przemyślanym projektom i wykonaniu w niczym nie ustępują innym rodzajom sof, tapczanów czy łóżek. Decydując się na takie rozwiązanie mamy do wyboru bardzo szeroki wachlarz opcji. Z pewnością będziemy mogli wybierać wśród wielu kształtów czy modeli. Mogą być to łóżka pojedyncze lub podwójne — małżeńskie. Rozkładane łóżka to także proste i lekkie konstrukcje, ale i również bardziej przemyślane. Do wyboru będziemy mieli bardzo dużą ilość kolorów i materiałów. Dzięki tym wszystkim opcjom możemy bez jakiegokolwiek kompromisu wybierać łóżka do sypialni lub salonu tak, aby spełniały nasze ogólne oczekiwania a z dodatkowej funkcji rozkładania — która będzie nam tak pomocna – korzystać niejako dodatkowo. Wśród łóżek rozkładanych istnieje również wiele ciekawych modeli, które będą dla nas inspiracją. Mogą być to łóżka z wysokim lub niskim zagłówkiem tapicerowanym. Zagłówki takie, przeważnie są spotykane w łóżkach podwójnych i są niezwykle funkcjonalne oraz modne. Na łóżko rozkładane z pojemnikiem na pościel możemy też nałożyć narzuty ozdobne czy inne elementy. Jeśli więc szukamy łóżka z miejscem na pościel, z pewnością warto postawić na takie konstrukcje. W niczym nie ustępują konstrukcjom nierozkładalnym, a możemy dzięki nim komfortowo przechowywać pościel, wykorzystując przestrzeń do maksimum — szczególnie w małych pomieszczeniach.
s
Sklep Velar Meble

Sklep Velar Meble