Szafa z grafiką — Nowość, która podbija nowoczesne wnętrza! - Sklep Velar Meble

Szafa z grafiką — Nowość, która podbija nowoczesne wnętrza!

Szafy to zdecydowanie jedne z centralnych punktów naszych pokoi, sypialni czy salonów, które mają spory wpływ na charakter tych pomieszczeń. Jednym z najnowszych trendów i nowości na rynku są szafy z grafikami, których front pokrywa nietradycyjne lustro czy obicie, a gustowna grafika. Szafy takie są idealne do oryginalnej aranżacji wnętrza oraz nadania mu niepowtarzalnego charakteru. Czym zatem są szafy z grafiką? Kiedy się sprawdzą? Czy i dlaczego warto je wybrać? Wszystkie odpowiedzi prezentujemy poniżej.

Czym są szafy z grafiką?

Szafy z grafiką to nowości, które pojawiają się na rynku meblarskim. Są one nowoczesnym podejściem do tradycyjnych szaf, w których zazwyczaj największą wagę przykłada się jedynie do funkcjonalności. Szafy z grafiką to szafy, które na przedniej części posiadają naklejoną wysokojakościową grafikę. Zajmuje ona miejsce lustra czy po prostu drewnianego frontu. Grafika naklejona jest na całej powierzchni przedniej części szafy. Cała pozostała konstrukcja szafy, nie zmienia się . Dzięki temu pozostaje ona zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna oraz designerska. Boki szafy wykonane są z tradycyjnych materiałów. Przeważnie szafa taka składa się z dwóch rozsuwanych drzwi, dzięki czemu nie tracimy nic z jej praktyczności. Nieco rzadziej dostępne są modele z trzema ruchomymi panelami przednimi. Szafy te nie wymagają też specjalnego przygotowywania pomieszczenia, procesu składania itp. Szafy z grafikami to nowość na polskim rynku. Stopniowo pojawiają się w sklepach stacjonarnych oraz w sprzedaży. Największy wybór z pewnością znajdziemy w internecie w sklepach internetowych, gdzie do wyboru będziemy mieli wiele różnego rodzaju modeli oraz grafik.

Grafika szafy

Zdecydowanie największym i najważniejszym elementem takich szaf są właśnie grafiki. Wykonane są one z odpowiednich materiałów, dzięki czemu możemy używać ich bez obawy o uszkodzenie. Nie niszczą się zatem tak prosto a uderzenia czy chwycenie szafy w miejscu z grafiką przy standardowym użytkowaniu nie powoduje żadnych zniszczeń. Grafiki przedstawiać mogą wiele motywów. Do najpopularniejszych i najbardziej efektownych należą widoki i krajobrazy. Szafa z dużym frontem przedstawiającym Wenecję, piaszczystą plażę czy las wyglądają imponująco. Budząc się z widokiem na góry lub morze z pewnością będziemy podziwiać taką szafę przez bardzo długi okres. Oprócz realnych widoków do dyspozycji mamy także wiele innych grafik np. tych związanych ze zwierzętami, motoryzacją czy przyrodą. Sympatyczna głowa żyrafy z pewnością wywoła uśmiech na naszej twarzy, kiedy będziemy podchodzić do szafy, a i u gości wzbudzi z pewnością entuzjazm — szczególnie jeśli będą oni widzieć taką szafę pierwszy raz. Do wyboru mamy też wiele abstrakcyjnych grafik dzięki czemu szafa taka będzie wpisywała się w nasze gusta.

W jakich pomieszczeniach można ich używać?

Szafy z grafiką możemy wykorzystywać w wielu rodzajach pomieszczeń. Z pewnością będą one doskonale prezentowały się w salonach czy sypialniach. Duży wybór grafik, kolorów i motywów sprawia, że możemy je zestawić z wieloma stylami. Nowoczesny design samej szafy i grafika sprawiają, że wnętrze również będzie nowoczesne. Szafy takie pasować będą do różnego rodzaju stylów stosowanych w pomieszczeniach. Możemy również stosować je w domach jednorodzinnych, gdzie pokoje są przeważnie duże, jak i mniejszych mieszkaniach, gdyż gabarytowo szafa taka jest szafą standardową. Doskonałym sposobem na umiejscowienie szaf z grafikami są pokoje dziecięce lub młodzieżowe. Z pewnością grafika boiska, skate parku czy samochodów będzie bardzo atrakcyjna dla młodych ludzi. Szafy takie doskonale skomponują się z wystrojem pokoju i będą dobrym uzupełnieniem pomieszczenia. Bardzo ciekawym sposobem jest zastosowanie takich szaf we wnękach np. na korytarzu. Przeważnie w takich sytuacjach używamy ich, gdyż nie mamy zbyt wiele miejsca. Odpowiednia grafika może np. rozjaśnić wnętrze i nadać przestronności pomieszczeniu.

Jakie mają plusy?

Szafy z grafikami to bardzo ciekawe rozwiązanie i mają wiele plusów. Z pewnością pierwszym z nich jest atrakcyjna forma i estetyka. Nie jest ona nudna, sztampowa czy prosta. Grafika taka z pewnością będzie powodowała u nas zadowolenie przez cały czas jej użytkowania. Dla gości, rodziny czy przyjaciół będzie też nowością, której nigdzie wcześniej nie widzieli. Drugim plusem jest funkcjonalna forma szafy. Sama konstrukcja nie została zmieniona, a cały efekt wizualny i ogólny uzyskujemy dzięki jedynie naklejeniu grafiki. W ten sposób możemy cieszyć się designerskim meblem w naszym domu, nie rezygnując z praktyczności mebla. Szafy takie mogą spełnić też różne funkcje od praktycznych po dekoracyjne. Możemy umieszczać je w różnych wnętrzach, zestawiać z innymi meblami oraz stylami lub na ich podstawie tworzyć nowe aranżacje. Szafa z grafiką to też ciekawy pomysł na duży designerski gadżet w naszym mieszkaniu, jeśli zależy nam, na czymś oryginalnym i dominującym. Ich dostępność jest też coraz większa i bardzo prosto można zamówić taką szafę z dostawą z e-sklepów, siedząc w domu na kanapie.
s
Sklep Velar Meble

Sklep Velar Meble